Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Poniedziałek, 6 kwietnia 2015 (16:04)

Od 7 do 10 maja Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Zdjęcie

Na Dni Otwarte Funduszy Europejskich zaprasza MIR /INTERIA.PL
Na Dni Otwarte Funduszy Europejskich zaprasza MIR
/INTERIA.PL

Czym są Dni Otwarte?

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim.

Reklama

Będzie to okazja do poznania projektów nie tylko tych największych, ale i tych, o których na co dzień nie mamy pojęcia. Dni Otwarte Funduszy Europejskich dadzą możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, do których normalnie nie możemy wejść lub należy je zwiedzać tylko z przewodnikiem.

Jak zgłosić projekt?

Beneficjenci Funduszy Europejskich, którzy chcieliby pokazać odwiedzającym to, co udało się im osiągnąć lub zbudować dzięki środkom UE, mogą zgłosić swój projekt do 17 kwietnia.  Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zorganizować od 7 do 10 maja 2015 r. Dzień Otwarty Funduszy Europejskich wraz z dodatkowymi atrakcjami dla odwiedzających.

Atrakcje mogą być różne  w zależności od rodzaju projektu - od darmowych usług (np. wizyta u fryzjera, który otrzymał fundusze na otwarcie salonu) poprzez prezentację nowoczesnej maszyny w fabryce, aż po przejażdżkę autobusem zakupionym ze środków unijnych. Ile projektów - tyle pomysłów!

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://dniotwarte.eu/o-akcji/

Jeśli szukasz informacji na temat Funduszy Europejskich, skontaktuj się z konsultantami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich lub odwiedź stronę www.FunduszeEuropejskie.gov.pl